آخرین خبرها
جزیره ی زیبای بوراکای

جزیره ی زیبای بوراکای

بوراکای  جزیره ای کوچک در مرکز مجمع الجزایر فیلیپین است. این جزیره در ۳۱۵ کلیومتری جنوب مانیل (پایتخت فیلیپین) و ۲ کیلومتری شمال غرب جزیره Panay واقع شده است.

این جزیره گرمسیری که فقط حدود ۷ کیلومتر طول دارد، به دلیل برخورداری از سواحل زیبا، اقامت گاه های مجلل و جاذبه های طبیعی بسیار به محل رفت و آمد گردشگرانی از نقاط مختلف جهان تبدیل شده است.

در سال های اخیر سرمایه گذاری های گسترده ای برای جذب گردشگران خارجی در این جزیره انجام شده است.

همانند بیشتر مناطق فیلیپین، آب و هوای بوراکای به دو بخش تقسیم می شود

در دو فصل شاهد  دمای معتدل و اندکی بارندگی هستیم. در این فصل معمولاً باد از سمت شرق می وزد.

بخش اعظم تاسیسات گردشگری بوراکای در قسمت غربی جزیره موسوم به White Beach بنا شده و به همین دلیل از گزند وزش باد شرقی تا حدودی در امان است.

در این دو فصل آب منطقه مانند شیشه خیلی صاف و زلال است.

بیشتر گردشگران ترجیح می دهند در ماههای مارس تا ژوئن از بوراکای دیدن کنند.

بوراکای میزبان یک سری رقابت های ورزشی است:Asian Games Centennial Festival

اگر چه در این جزیره زیبا رستوران ها و غذاخوری های متعددی فعالیت می کنند و گردشگران در آنجا می توانند غذایی مختلفی را انتخاب کنند

بوراکای یکی از زیباترین سواحل جهان محسوب می شود که بی جهت در فهرست زیباترین‌های جهان قرار نگرفته است. در حقیقت، سفر به فیلیپین بدون بازدید از این جزیره همانند اشتباهی بزرگ محسوب می شود.

با توجه به زیبایی‌های فوق العاده، بهشت‌های کوچک گردشگری و جاذبه‌هایی دیدنی، فیلیپین یکی از مقاصدی است که در مسیر مسافرت‌های خود نباید آن را نادیده بگیرید.

بوراکای یکی از زیباترین سواحل جهان محسوب می شود که بی جهت در فهرست زیباترین‌های جهان قرار نگرفته است. در حقیقت، سفر به فیلیپین بدون بازدید از این جزیره همانند اشتباهی بزرگ محسوب می شود. آب‌های کریستالی و تمیز، سواحل شن‌های سفید و خورشیدی درخشان و گرم، بوراکای را به یکی از برترین مقاصد گردشگری فیلیپین مبدل کرده‌اند.

پس از شنا و کسب آرامش در آب‌های این منطقه می توانید از غذاهای خوشمزه که شامل غذاهای سنتی فیلیپینی و ترکیبی از غذاهای آسیایی و غربی می شوند، لذت ببرید. ساحل بوراکای از فضایی رمانتیک برخوردار است.